A A A

70 lat ROD „Kolejarz” w Inowrocławiu

Działki to działanie, nie dzielenie!

W sobotę 19 sierpnia obchodzono urodziny ważnego inowrocławskiego 70-latka – Rodzinnego Ogrodu Działkowego „Kolejarz”. Jego funkcjonowanie pod wieloma względami stanowi dobry przykład, doceniany w Polsce.

  


Warto przypomnieć, że w 2014 roku „Kolejarz” otrzymał tytuł „Wzorowy Ogród” w okręgu bydgoskim, zaś w 2015 przyznano ten sam tytuł z lokatą II miejsca w Polsce. 70-latek wciąż jest w doskonałej formie.

Z okazji jubileuszu ogrodu zorganizowano festyn połączony z Dniem Działkowca. Pojawili się zaproszeni goście – m.in. prezydent Inowrocławia Ryszard Brejza oraz prezes OZ PZD w Bydgoszczy Barbara Kokot. Impreza była doskonałą formą do podsumowania dziejów ogrodu, ze szczególnym akcentem na inwestycje, które wykonano w ostatniej dekadzie. A przyznać trzeba, że udało się zrealizować bardzo ambitne i wieloetapowe plany. Streszczając rzecz: kompleksowo unowocześniono ogród, wyposażono go w odpowiednią infrastrukturę, zmodernizowano sieć energetyczną, a przede wszystkim, kilka lat temu podłączono na wszystkie działki sieć wodociągową. Na wszystkie zadania inwestycyjne i modernizacyjne ogród otrzymał dofinansowanie w postaci dotacji z Urzędu Miasta Inowrocławia.

 

Jak mówi prezes „Kolejarza” Jerzy Oliwkowski: nasz ROD to w tej chwili bardzo doceniany w środowisku działkowców ogród, na których priorytetem są dbałość o komfort użytkowników, uzyskiwanie europejskiego standardu funkcjonowania, efektywna współpraca z samorządem lokalnym, instytucjami, PZD, a także dążenie do wytworzenia poczucia odpowiedzialności za wspólnie dzieloną zieloną przestrzeń. Działki to działanie, nie dzielenie!

 

W czasie obchodów 70-lecia doceniono tych, których wkład w funkcjonowanie działek jest największy. Były przemówienia, ale i zabawa. Przygotowano też specjalną jednodniówkę.

Ł. Oliwkowski