Okregowa Rada
Do okręgowej rady należy:
1) realizacja kierunków działalności PZD na terenie okręgu ustalonych przez okręgowy zjazd,
2) uchwalanie rocznych planów pracy i preliminarzy finansowych okręgu,
3) zatwierdzenie rocznego sprawozdania z działalności okręgowego zarządu,
4) zatwierdzenie rocznego sprawozdania finansowego okręgu sporządzanego przez okręgowy zarząd,
5) zatwierdzanie rocznych zbiorczych preliminarzy finansowych i sprawozdań finansowych ROD,
6) rozpatrywanie sprawozdań i wniosków okręgowego zarządu oraz podejmowanie stosownych uchwał i stanowisk,
7) ustalanie ilości delegatów na okręgowy zjazd PZD,
8) nadawanie nazw ROD z obszaru swojego działania,
9) wykonywanie zadań i podejmowanie uchwał w innych sprawach określonych w postanowieniach niniejszego statutu jako kompetencja okręgowej rady.
Okręgowy Zjazd Delegatów obradujący w Bydgoszczy działając na podstawie § 102 pkt.6 Statutu PZD wybrał następujący skład organów okręgowych PZD na kadencję 2019-2023:
1. |
Studziński Lech | ROD "Kpr.Benedy" w Bydgoszczy - członek Krajowej Rady |
2. | Bień Marian | ROD "Pałuczanka" w Żninie |
3. | Chodenionek Józef | ROD "Pod Brzozą" w Bydgoszczy |
4. | Matuszewski Harald | ROD "Transportowiec" w Bydgoszczy |
5. | Rępuszewski Andrzej |
ROD ROD "Szarotka" w Bydgoszczy |
6. | Oliwkowski Jerzy | ROD "Kolejarz" w Inowrocławiu |
7. | Pasera Janusz | ROD "Pod Topolami" w Bydgoszczy |
8. | Lipiński Jerzy | ROD " Pod Lasem" w Mogilnie |
9. | Bilicki Marian | ROD " Kapuściska" w Bydgoszczy |
10. | Motała Teodor | ROD" Międzylesie-Północ" w Wudzyniu |
11. | Walkowiak Jerzy | ROD "Kruszynka" w Kruszynie Kraj. |
12. | Sroczyński Zbigniew | ROD" Pocztowiec" w Niemczu |
13. | Cieślak Adam | ROD „Przylesie” w Sulnówku |
14. | Langner Ewa | ROD „Podkowa” w Wierzchucinku |
15. | Koza Czesław | ROD „Jedność” w Nakle |
16. | Świetlik Adam |
ROD "Ustronie" w Bydgoszczy |
17. | Olszewski Jerzy | ROD „Cukrownik” w Świeciu |
18. | Szefler Konrad | ROD „Sasanka” w Bydgoszczy |
19. | Kluczka Benedykt | ROD „Zacisze” w Sępólnie Kraj. |
20. | Pietrzak Henryk | ROD „Rusałka” w Wierzchucinku |
21. | Michalak Władysław | ROD „Bratek” w Solcu Kujawskim |
22. | Paczkowski Ireneusz | ROD „Wrzos” w Bożenkowie |
23. | Fir Czesław | ROD „Irena” w Inowrocławiu |
24. | Stefaniak Gromadka Wiesława | ROD „Kościuszki” w Bydgoszczy |
25. |
Górski Marian |
ROD „Cumulus” w Bydgoszczy |